O nas - Fuego Flamenco
Szkoła i pokazy flamenco w Bielsku-Białej
szkoła flamenco, pokazy flamenco, pokazy tańca, flamenco bielsko
287
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-287,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-9.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
 

O nas

Edyta Bacia

Edyta Bacia – z wykształcenia socjolog, miłośniczka kultury andaluzyjskich Cyganów. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w 2002 roku na warsztatach flamenco  prowadzonych przez hiszpańską tancerkę Maite Saez. Uczennica warszawskiej szkoły flamenco Triana i krakowskiej La Pasión.

Swoje umiejętności zdobywała pod okiem polskich i hiszpańskich tancerzy światowej sławy jak La Moneta, Luis de Luis, Irene Alvarez, Esther Marin, Rosa Olympia Estrella, Marta Dębska. Współorganizatorka licznych fiest i wieczorów hiszpańskich. Gościnnie występowała z krakowskim zespołem Art Color Ballet.

Robert Bacia

Brzmieniem hiszpańskiej gitary fascynuje się od najmłodszych lat, ale prawdziwa  przygoda flamenco rozpoczęła się w 2004 roku, kiedy poznał Michała Czachowskiego, który był jego pierwszym nauczycielem gry na gitarze flamenco, później cajonie i sprawił że flamenco stało się jego życiową pasją. Dzięki flamenco poznał swoją żonę Edytę, tancerkę i instruktorkę tańca.

Brał udział w warsztatach prowadzonych przez wirtuozów gitary flamenco – Rafaela Cortesa i dwukrotnie w warsztatach José Andrésa Cortesa. Przez kilka lat uczył się u Artura Muszyńskiego, najpierw na regularnych warsztatach w Krakowie, a później w warszawskiej szkole Triana. W międzyczasie została założona szkoła Fuego Flameno i już wtedy mieli wspólnie z Edytą na koncie kilkadziesiąt pokazów. Obecnie swoje zdolności i kwalifikacje podnosi uczestnicząc w warsztatach i szkoleniach organizowanych m.in. przez Andrzeja Lewockiego.