KONCERT MUZYKI, TAŃCA I ŚPIEWU FLAMENCO 26.10.2018 GODZ. 19.00 - Fuego Flamenco
Szkoła i pokazy flamenco w Bielsku-Białej
szkoła flamenco, pokazy flamenco, pokazy tańca, flamenco bielsko
901
post-template-default,single,single-post,postid-901,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-9.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
 

KONCERT MUZYKI, TAŃCA I ŚPIEWU FLAMENCO 26.10.2018 GODZ. 19.00

KONCERT MUZYKI, TAŃCA I ŚPIEWU FLAMENCO 26.10.2018 GODZ. 19.00

Kochani chciałam zapowiedzieć, że niebawem odbędzie się świetny koncert flamenco z udziałem artystów z Warszawy, prawdziwych flamencos po uszy zanurzonych i zakochanych we flamenco.

To jedna z niewielu okazji, by zobaczyć w naszym mieście flamenco na najwyższym poziomie w całej swej okazałości wraz ze śpiewem, tańcem, gitarą, cajonem i w dodatku bezpłatnie!

Koncert odbędzie się w Domu Kultury im W. Kubisz w B-B, 26 października 2018 o godz. 19.00. Sfinansowany będzie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2018.

Przed koncertem wystąpi grupa Szkoły Fuego Flamenco działająca w Domu Kultury im. W. Kubisz w Bielsku-Białej.

W tym dniu będzie można zobaczyć wystawę obrazów o tematyce flamenco.

Oprócz uczty dla ducha będzie można skosztować tradycyjnych przysmaków hiszpańskich tzw. tapas.

Podczas koncertu wystąpią artyści polskiej sceny flamenco biorący udział w wielu projektach muzycznych i tanecznych. Polscy artyści, którzy od lat zajmują się zgłębianiem tej sztuki.

Małgorzata Wołyńczyk

Tancerka flamenco urodzona w Warszawie. Laureatka nagrody Premio Especial „Festival de Jerez” na międzynarodowym konkursie tańca flamenco w Turynie „Flamenco Puro” w kategorii Solistas Profesionales (2017). Współpracowała z Filharmonią Narodową, Teatrem Narodowym, Teatrem Kamienica, Telewizją Polską. W 2014-2018 kilkakrotnie występowała w Hiszpanii: Pena De Gelves, Marbella, Sewilla. Swoje umiejętności zdobywała i doskonaliła w najlepszych sewilskich szkołach tańca. Brała udział w licznych koncertach, spektaklach i festiwalach flamenco razem z wieloma wybitnymi przedstawicielami polskiej i hiszpańskiej sceny flamenco. Wystąpiła z zespołem Gipsy Kings. W 2017 roku otwiera w Warszawie własną szkołę flamenco La Puerta de Baile. Jej popularność wśród polskich fanów flamenco przyciąga na prowadzone przez nią warsztaty pasjonatów tej sztuki z całego kraju.

Aniela Mikucka


Śpiewaczka, tancerka flamenco i palmera, urodzona w Warszawie. W 2011 roku wyjeżdża do Sewilli, żeby uczyć się tańca flamenco. Szybko zakochuje się też w śpiewie flamenco i dlatego w 2012 roku rozpoczyna naukę w Fundación de Arte Flamenco Cristina Heeren w klasie cante flamenco. Na rok akademicki 2014-15 zostaje przyznane jej stypendium Fundación Cristina Heeren i Stowarzyszenia Artystów Hiszpańskich, a między 2015 a 2016 realizuje roczne praktyki śpiewu we wspomnianej szkole. W 2015 wygrywa Pierwszą Nagrodę ex aequo i Nagrodę Specjalną Wyższej Szkoły Tańca w Madycie na Międzynarodowym Konkursie Tańca Flamenco Puro w Turynie we Włoszech (kategoria Obiecujący Soliści Profesjonalni). W 2016 roku odbywa trzymiesięczne praktyki palmas u boku Jeromo Segury w uznanym sewilskim tablao Casa de la Memoria. Aniela ma w swoim dorobku występ na Festiwalu w Jerez oraz Bienal de Sevilla (2016) – razem z argentyńską tancerką Melisą Soledad jest palmerą w spektaklu „JRT: sobre Julio Romero de Torres, pintor y flamenco” Úrsuli i Tamary López, Leonor Leal i Alfredo Lagosa. Aniela występuje jako cantaora, bailaora i palmera w Hiszpanii, Polsce i we Francji. Z wykształcenia jest magistrem kulturoznawcą Uniwersytetu Warszawskiego (specjalność: iberystyka).

Jakub Wagner

Gitarzysta flamenco, który swój warsztat artystyczny rozwijał pod okiem wielkich mistrzów tej sztuki w Sewilli (Rafael Riqueni, Antonio Rey, Eduardo Rebollar). Brał udział w projektach „Pasja flamenco” i „Usłyszeć taniec”, trasach koncertowych ze śpiewaczką Evą Piñero, spektaklach teatralnych „Lorca y el flamenco” Conchy Parrales, „Testament cnotliwego rozpustnika” Emiliana Kamińskiego i „Zmienność Róży” Anny Chodakowskiej. Wielokrotnie dzielił scenę z artystami z Hiszpanii m.in. w Sewilli, Utrerze, Los Palacios, Gelves, Marbelli. W Polsce jest często zapraszany do akompaniowania tancerzom i śpiewakom ze wszystkich stron kraju. Współpracuje z warszawską szkołą tańca Studio Flamenco i gdańską szkołą tańca La Pasión.

Mateo el Gallito

To pseudonim artystyczny Matúša Kohútka, pochodzącego ze Słowacji tancerza i śpiewaka flamenco. Z wykształcenia jest pedagogiem pianistą. Jest założycielem istniejącego od 2002 r. zespołu Remedios oraz współautorem i wykonawcą programów „Sangre Flamenca”, „Encuentro Flamenco”, „Don Quijote”, „Symfonia Flamenca”, „Al-Alba”. Podczas tras koncertowych po Europie współpracował z wieloma artystami z Hiszpanii (m.in. Angeles Gabaldón, Juan Polvillo, José Ángel Carmona).

Grzegorz Gregorio Ziętala

Cajonista flamenco. Jeden z pierwszych artystów w Polsce, który profesjonalnie zajął się sztuką flamenco. Dzielił scenę z większością polskich muzyków flamenco oraz wieloma artystami z Hiszpanii. Dzięki licznym pobytom w Andaluzji osiągnął mistrzostwo w grze na cajonie zarówno w tradycyjnym, jak i nowoczesnym stylu flamenco.

Zapowiada się gorący wieczór pełen pasji i emocji !!!!


Brak komentarzy

Opublikuj komentarz